VELIKA POBJEDA: U-21 Hrvatska sredila Švicarsku u teškoj utakmici

Hrvatska mlada reprezentacija ostvarila je prvu pobjedu na europskom prvenstvu. Izabranici Igora Bišćana svladali su Švicarsku 3:2, a golove su zabijali Luka Ivanušec, Nikola Moro i Dario Vizinger, dok je za Švicarsku poentirao Kastriot Imeri, a autogol je postigao Sandro Kulenović.

Mladi ‘Vatreni’ poveli su već u osmoj minuti preko Ivanušeca, a do kraja poluvremena rezultat se nije mijenjao. No, Švicarci su bili jako opasni unatoč tome. A onda pravi show naših mladića u drugom dijelu.

Na 2:0 povisio je kapetan Nikola Moro u 61. minuti nakon što je uspješno realizirao udarac s bijele točke. Samo tri minute  poslije treći gol za Hrvatsku postiže Dario Vizinger.

Švicarci su smanjili na 3:1 u 79. minuti golom Imerija iz kaznenog udarca. Sudac je pokazao na bijelu točku zbog Vizingerovog igranja rukom, no situacija je bila dvojbena. Dodatnu nervozu u naše redove unio je autogol Kulenovića u 89. minuti

Večeras u 21:00 igraju Portugal i Engleska, a za tri dana Hrvatska će igrati protiv Engleske…