A SADA TOTALNI SPEKTAKL: Evo na koga Hrvatska ide u četvrtfinale Svjetskog prvenstva!

Hrvatska nogometna reprezentacija plasirala se u četvrtfinale Svjetskog prvenstva nakon što je u osmini finala boljim izvođenjem 11-eraca izbacila Japan sa 3-1. Nakon 120 minuta bilo je 1-1, da bi prilikom izvođenja 11-eraca u junaka izrastao Dominik Livaković koji je obranio tri udarca Japanaca.

Poveo je Japan golom Daizena Maede (43), na 1-1 poravnao je Ivan Perišić (55). Kako se rezultat više nije mijenjao ni do isteka 90. minute kao niti nakon dodatnih pola sata, o putniku u četvrtfinale odlučivalo se udarcima s bijele točke.

Vatreni su se tako po treći put u povijesti plasirali u četvrtfinale Svjetskog prvenstva. Prvi put je to bilo 1998. godine kada smo došli do bronce, a drugi put prije četiri godine u Rusiji kada smo došli do srebrne medalje.

Hrvatska će u četvrtfinalu u petak igrati protiv pobjednika susreta Brazil – Južna Koreja koji je na programu od 20 sati.