A TEK MU 41 GODINA: Buffon maestralnom obranom zaustavio Bolognu u 94. minuti

Juventus je teškom mukom svladao Bolognu 2:1 u osmom kolu Serie A. Cristiano Ronaldo i Miralem Pjanić zabili su za talijanskog prvaka, čiji je junak na kraju postao golman Gianluigi Buffon.

Iskusni 41-godišnji čuvar mreže najprije je imao sreće u 94. minuti kada je igrač Bologne Santander najprije pogodio gredu, a u nastavku akcije se lopta odbila do istog igrača koji je sjajnim škaricama poslao loptu pod gredu, a kada su svi na stadionu vidjeli loptu u mreži, pojavio se Buffon i maestralnom obranom sačuvao pobjedu Stare dame.

Neodoljivo njegova obrana podsjeća na onu iz finala Svjetskog prvenstva 2006. godine u Berlinu, kada je također pod gredu skinuo udarac Zinedinea Zidanea. Juventus, koji posljednjih osam godina dominira u Serie A, lider je na ljestvici i ove sezone s 22 boda, četiri više od drugoplasiranog Intera koji ima i utakmicu manje.

KAPETANE, SVAKA ČAST: MODRIĆ POSLAO OŠTRU PORUKU HNS-U!