Ante Ćorić donio Dinamu pobjedu u Zaprešiću, Modri na -3

Nakon što su u osmini finala Kupa upisali 2:1 pobjedu protiv Bjelovara i osigurali mjesto u idućoj fazi natjecanja, Modri su se ponovno okrenuli borbi u prvenstvu. U 14. kolu MAXtv lige momčad trenera Ivajla Peteva upisala je na gostovanju u Zaprešiću upisali 1:0 pobjedu protiv Intera. Jedini je pogodak postigao Ante Ćorić, u 9. minuti susreta.

Dinamo je i dalje u teškom ritmu zahtjevnih utakmica svakih nekoliko dana, a trener Petev najavio je na konferenciji za medije da njegova momčad ide po sva tri boda. Modri su u utakmicu protiv Intera krenuli s Livakovićem na golu te obranom u sastavu Matel i Pivarić na stranama te stoperski par Sigali i Benković. Ispred su igrali Machado i Pavičić, dok su prema naprijed bili Soudani i Fernandes na stranama te Ćorić u sredini. Od prve minute špica je bio Henriquez.

Domaćin je krenuo prema naprijed od prve minute pa je Livaković na početku imao nekoliko intervencija, uglavnom nakon pokušaja Boseca. Domaćin nije iskoristio nekoliko dobrih prilika za pogodak pa su Modri odigrali sjajnu kombinaciju za 1:0 i rano vodstvo. Machado je izveo slobodan udarac, a Ćorić sjajno loptu poslao u mrežu Intera u devetoj minuti utakmice za 1:0 i veliko veselje.

Nije Inter nakon neugodnog pogotka i neiskorištenih prilika odustao od pokušaja pa je i Livaković dalje odradio nekoliko dobrih reakcija. Modri su pokušali povećati prednost u 19. minuti kada su kombinirali Ćorić i Fernandes, ali pokušaj Čileanca završio je od obrane Intera u vanjskom dijelu mreže.

Inter je ubrzo imao dobru priliku kada je, srećom za Dinamo, siloviti udarac Šoljića otišao malo preko gola. Nešto kasnije Machado je izveo korner, a Sigali glavom loptu poslao pokraj gola. Imao je Ćorić još jednu dobru priliku kada je s nekih 20 metara loptu poslao u ruke vratara Čovića.

Do kraja utakmice vidjeli smo još nekoliko prilika, ali Modri su do sačuvali minimalno vodstvo i upisali zaslužena tri boda.

Nakon utakmice s Interom u Zaprešiću pred Modrima je put u Španjolsku na utakmicu 4. kola Lige prvaka protiv Seville. Utakmica je na rasporedu u srijedu, 2.11., u 20:45h.

Izvor: gnkdinamo.hr