ARSENAL U RASPADU: Topnici ispustili pobjedu pred kraj utakmice, ovo im se nije dogodilo punih 60 godina!

Teška vremena su na Emiratesu, nogometaši Arsenala su u derbiju 20. kola na nevjerojatan način ispustili pobjedu nad Chelseajem. Londonski Plavci su u posljednjih 10 minuta preokrenuli zaostatak od 1:0 i na kraju slavili 2:1.

Domaćin je poveo u 13. minuti golom najboljeg napadača Pierrea-Emericka Aubameyanga i sve do 83. minute držali su vodstvo. Međutim, vratar Bernd Leno katastrofalnom reakcijom poklonio gostima pogodak. Mason Maunt je ubacio loptu iz slobodnog udarca, Leno je pokušao boksati, ali je promašio i Jorginho je iskoristio poklon pogodivši u praznu mrežu za 1:1. Njemačkom vrataru je to osmi veliki kiks od kolovoza prošle godine, ima najveći broj pogrešaka koji su prethodile pogotku.

Četiri minute kasnije gosti su izveli sjajnu kontru koju je svojim 12. golom ove sezone okrunio Tammy Abraham. Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić igrao je u veznom redu za Chelsea sve do 70. minute.

Zanimljivo, bio je to četvrti uzastopni domaći poraz Topnika u svim natjecanjima, što im se nije dogodilo od 1959. godine. Novom treneru Mikelu Arteti će trebati dosta vremena kako bi posložio ekipu I doveo ih na željenu razinu.

GOTOVO JE: DANI OLMO DONIO JE VELIKU ODLUKU O NASTAVKU KARIJERE!