Aston Villa u velikom finalu slavila protiv Derbya i vratila se u Premiership!

U finalu play-offa Championshipa sastali su se bivši prvoligaši Aston Villa i Derby County. Mnogi vole reći da je to najskuplja utakmica svijeta jer pobjednik dobiva ogromnih 200 milijuna eura, ukoliko opstane u prvoj sezoni Premierlige biti će bogatiji za 400 milijuna eura koje će dobiti od sponzora, TV prava, ulaznica i ostalih prihoda.

Na mitskom Wembleyu uspješniji su bili nogometaši Aston Ville, slavili su protiv Lampardovih izabranika 2:1 i tako se vratili u prvu ligu dok Derby taj događaj čeka dugih 11 godina, nakon finala će se morati strpiti barem još jednu sezonu. Villainsi su prošle sezone također bili u finalu, ali su poraženi od Fulhama koji se ponovno vraća u Championship.

Villa je povela pred kraj prvog poluvremena, El Mohamady je odlično ubacio u kazneni prostor gdje se odlično snašao El Ghazi i glavom u padu pogodio mrežu Derbya. S tim se rezultatom otišlo na odmor. Povećanje vodstva stiglo je u 59. minuti nakon velike greške golmana Roosa koju je iskoristio McGinn i tako doveo suigrače na korak do Premierlige.

No, nije sve moglo proći bez drame u engleskom hramu nogometa. Igrala se 82. minuta, Bogle je glavom loptu proslijedio Jacku Marriottu koji poentira iza vratara Steera za 2:1. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao, glavni sudac je proužio čak sedam minuta, no navijači Ville su na kraju mogli odahnuti i početi sa velikim slavljem na tribinama.

Treba nadodati da je u oba navrata u regularnom dijelu sezone slavili Aston Villa i to gol-razlikom 7:0, prvi su dvoboj dobili 3:0 a drugu utakmicu 4:0. Lovre Kalinić je cijeli susret proveo na klupi pobjedničke momčadi.