BARCELONA SLAVILA 6-0: Pogledajte kako se Lewandowski predstavio navijačima

Katalonski div Barcelona je uvjerljivo zaključila pripreme pred novu sezonu. Xavijeva momčad na Camp Nou je sa 6:0 pobijedila meksički Pumas UNAM.

Katalonskim navijačima na odličan način prezentirao se Robert Lewandowski, poljski napadač koji je nakon dugih ljetnih pregovora stigao iz Bayerna.

Golom već u trećoj minuti na asistenciju Pedrija doveo je Barcelonu u vodstvo, nakon čega je mladom talentu uzvratio na isti način, i to dvaput. Prvi put mu je asistirao u 5., a drugi u 19. minuti. Između dva gola Pedrija u strijelce se upisao i Ousmane Dembele.

Xavi je na poluvremenu napravio šest zamjena, a do kraja su njegovi igrači zabili još dva gola. Pierre-Emerick Aubameyang pogodio je u 49. minuti, što mu je namjestio Franck Kessie, a Frenkie de Jong u 84. postavio je konačni rezultat.

Spomenimo kako je za meksički klub igrao Dani Alves, brazilski bočni igrač koji je ovog ljeta napustio Barcelonu. Barcelona sljedeći vikend, u prvom kolu španjolskog prvenstva, igra protiv Rayo Vallecana. Podsjetimo, u ljetnom prijelaznom roku u Barcelonu su došli Raphinha, Jules Kounde, Franck Kessie i Andreas Christensen. Naslov prvaka La Lige brani Real Madrid.