Barcelona velikim preokretom do pobjede u Sevilli

Nogometaši Barcelone došli su do nove prvenstvene pobjede, a večeras su slavili na gostovanju kod Seville rezultatom 2:1. Ivan Rakitić bio je zamijenjen u 73. minuti…

Nakon što je Real ranije tijekom dana došao do nove prvenstvene pobjede, to su večeras svakako željeli ostvariti Sevilla i Barcelone, koji su igrale utakmicu na stadionu Sanchez Pizjuan. Poveli su domaćini pogotkom Vitola, ali je do kraja poluvremena rezultat poravnao Messi. Pobjedu je u nastavku susreta Barceloni donio Suarez.

Zbog problema s ozljedama, Barcelona je bila vrlo tanka u zadnjoj liniji, a to se jako dobro pokazalo prije nekoliko dana u dvoboju protiv Manchester Cityja. U odnosu na taj dvoboj, Luis Enrique je napravio jednu promjenu. Umjesto Andrea Gomesa u početnu je postavu ušao Denis Suarez, a ona je u formaciji 4-3-3 izgledala ovako: Ter Stegen; Roberto, Mascherano, Umtiti, Digne; Denis Suarez, Busquets, Rakitić; Messi, Luis Suarez, Neymar.

S druge je strane strateg Seville, Jorge Sampaoli, napravio tri promjene u odnosu na dvoboj s Dinamom. U početnu su postavu umjesto Gabriela Mercada, Matiasa Kranevittera i Gansaušli Daniel Carrico, Samir Nasri i Pablo Sarabia. Sevilla je istrčala u formaciji 4-1-4-1: Rico; Mariano, Rami, Carrico, Escudero; N’Zonzi; Vazquez, Nasri, Sarabia, Vitolo; Vietto.

Sam ulazak u utakmicu bio je vrlo žestok s obje strane pa smo nakon dvije minute imali odlične prilike. Prvo je Vietto okušao udarac s ruba kaznenog prostora, ali je Ter Stegen obranio. Već u kontranapadu je Barcelona bila blizu pogotka. Akciju trija MSN pokušao je završiti Suarez, ali je Sergio Rico sjajno obranio.

Pokušao je Escudero iz voleja, tri minute kasnije, ali je lopta otišla pored gola. U 15. je minuti domaćin došao u vodstvo. Sarabia je sjajno protrčao kroz sredinu, poslao sjajno dodavanje pokraj Roberta do Vitola, koji matira Ter Stegena za oduševljenje na tribinama.

Domaćini su mogli i do novih pogotka, a do drugog je pogotka bio blizu Vietto. Međutim njegov je udarac u donji lijevi kut zaustavio vratar Barcelone.

Do izjednačenja su Katalonci došli u završnici poluvremena, točnije u 43. minuti. Neymar je odlično pronašao Lea Messija na rubu kaznenog prostora, a argentinski je nogometaš lijepim udarcem zabio za izjednačenje, njegov 500. pogodak.

Nakon pet minuta igre u nastavku dobar je pokušaj imao i Rakitić, na dodavanje Neymara, ali je pucao ravno u Rica. Četiri se minute kasnije Messi pokušao još jednom upisati na listu strijelaca, ali je na pravom mjestu ponovno bio Rico i izbacio loptu u korner.

Do preokreta je Barcelona došla u 61. minuti. Carrico je izgubio loptu u opasnoj zoni, Messi je protrčao kroz sredinu i odigrao prema Suarezu na njegovoj desnoj strani. Urugvajac je bez većih problema matirao Sergija Rica.

Strijelac drugog pogotka bio je u prilici i u 76. minuti. Nalazio se u odličnoj poziciji ispred gola, ali nije uspio savladati vratara Seville. Do kraja se susreta rezultat nije mijenjao.

Ivan Rakitić odigrao je 73 minute za Barcelonu, kada ga je zamijenio Andre Gomes.

Izvor: sportnet.hr