BILI TIĆI: Hajduk razbio Shkendiju, a evo protiv koga sad igraju u Ligi prvaka!

Mlada momčad Hajduka i u drugoj utakmici bila je bolja od makedonske Shkendije. Ovog puta bilo je 3:1 za Splićane pa je tako Hajduk s ukupnih 5:1 otišao u drugo kolo Lige prvaka.

Gosti su poveli u 29. minuti golom Hamze, a nakon samo dvije minute izjednačio je Antunović. Za 2:1 je u 40. minuti pogodio Čuić, a za 3:1 u 80. Brkljača. Makedonci su poveli, ali to vodstvo nije dugo trajalo. nakon sam dvije minute Hajduk je izjednačio i to je bio kraj nadanja za goste. Do kraja su Splićani s nova dva gola rutinski izborili drugi krug.

Liga prvaka mladih podijeljena je na dva dijela. U prvom igraju iste 32 momčadi kao u seniorskoj Ligi prvaka te su jednako raspoređeni u osam skupina. U drugom, Hajdukovom dijelu su još 32 kluba koja igraju u nokaut-sistemu. U tom su dijelu juniori koji su osvojili prvenstva svojih država, ali se njihovi seniori nisu plasirali u Ligu prvaka.

Hajduk mora proći dva kola da bi izborio plasman među 24 najbolje momčadi. Zatim osam klubova iz Hajdukovog dijela ždrijeba igra protiv osam drugoplasiranih momčadi iz prvog dijela ždrijeba, a pobjednici prolaze u osminu finala gdje ih čekaju prvoplasirani iz prvog dijela ždrijeba.

U drugom kolu mlada ekipa Hajduka će igrati protiv FC Minska, bjeloruskog prvaka. Prvi dvoboj igra se trećeg studenog u Splitu, a uzvrat je u Bjelorusiji 24. studenog.