Bišćanova Hrvatska je sve upropastila. Evo što joj treba da ode na Euro

Hrvatska U-21 reprezentacija na nevjerojatan način je izgubila od Norveške 3:2 i potpuno si zakomplicirala kvalifikacije za Europsko prvenstvo. Momčad Igora Bišćana vodila je 1:0 i 2:1, da bi u 91. i 95. minuti primila dva gola i do kraja kvalifikacija više ne odlučuje sama o sebi.

Nevjerojatan je to krah reprezentacije koja je u ove kvalifikacije s krenula sa šest uzastopnih pobjeda i činilo se da će plasman u završnicu Europskog prvenstva biti stvar formalnosti. Četiri kola prije kraja samo ju je neočekivani pad forme mogao udaljiti od Eura, ali se upravo to i dogodilo.

Hrvatska je prvo odigrala 0:0 s Austrijom, što je bio dobar rezultat jer je jednog od konkurenata zadržala na distanci. No sljedeća utakmica nagovijestila je da bi moglo biti problema. Potpuno neočekivano Bišćanova momčad je u Varaždinu izgubila 3:2. Već na poluvremenu je bilo 0:3, onda je i Šimić promašio penal i Hrvatska do kraja nije uspjela napraviti ništa više od ta dva gola.

U Norveškoj je trebala samo izbjeći poraz jer u zadnjoj utakmici gostuje kod Estonije, koja nikome u devet utakmica nije zabila nijedan gol, a danas je kod kuće izgubila od Azerbajdžana 5:0. No Hrvatskoj ni 2:1 u 91. minuti nije bilo dovoljno i sad ovisi o Finskoj i Azerbajdžanu.

Naime, Norveška ima bod i utakmicu manje od Hrvatske i ako dobije oboje, plasirat će se izravno na Euro. U priču se uključila i Finska s tri uzastopne pobjede te i ona do kraja ima šanse, i to upravo u izravnoj utakmici s Norveškom.

Za Hrvatsku je računica vrlo jasna. Pobjedom u Estoniji osigurat će najmanje drugo mjesto jer ima bolji međusobni omjer s Finskom (2:0 i 2:3). No eventualni novi kiks protiv najslabije momčadi u skupini mogao bi biti katastrofalan.

U tom slučaju bi je do kraja kvalifikacija mogle preskočiti i Norveška i Finska, ali Hrvatska je zaista ogroman favorit protiv Estonije, koja ima devet poraza i gol-razliku 0:28. Hrvatska može na Euro ili u dodatne kvalifikacije i s bodom, ali onda Norveška do kraja ne smije osvojiti tri, a Finska šest bodova.

BOMBA ZA POČETAK PRIJELAZNOG ROKA: LEGENDARNI ‘VATRENI’ DOLAZI U HAJDUK?