BIVŠI ENGLESKI REPREZENTATIVAC: Ako je jedan igrač Hrvatske zaslužio dati gol, onda je to Gvardiol!

Hrvatska je još jednom na postolju! Nakon srebra iz Rusije, Hrvatska je u Kataru okićena brončanom medaljom.

Gvardiol to zaslužuje

Hrvatska je u borbi za broncu pobijedila Maroko. Vatreni su poveli preko Joška Gvardiola u 7. minuti. Gvardiol je zabio nakon sjajne akcije hrvatske reprezentacije iz slobodnog udarca. Majer je ubacio s 40 metara, Perišić je s lijeve strane glavom prebacio u sredinu, a tamo u padu Gvardiol krasno glavom pogodio rašlje za 1:0 za svoj prvi gol za reprezentaciju.

Bivši engleski reprezentativac Danny Murphy nije mogao sakriti oduševljenje:

„Briljantno. Zaista pametan gol iz prekida, kakva asistencija Perišića… Gvardiol je došao iz drugog plana i nitko ga nije preuzeo. Ako je jedan igrač Hrvatske zaslužio dati gol, onda je to Gvardiol. Baš inovativan gol.”

Maroko je izjednačio samo dvije minute kasnije na sličan način, no Hrvatsku je do pobjede doveo Mislav Oršić pogotkom u 42. minuti.