BRAVO, MAJSTORE: Evo koji Hrvat se našao u idealnoj momčadi 2. kola Svjetskog prvenstva!

Iza nas su odigrane utakmice drugog kola na Svjetskom prvenstvu, a zanimljivo kako je Hrvatska upisala najveću pobjedu. Podsjećamo, izabranici Zlatka Dalića svladali su Kanadu s visokih 4:1 iako su Kanađani poveli već u drugoj minuti.

I po drugi put Hrvatska ima svog igrača u idealnoj momčadi kola prema SofaScoru. U prvom kolu to je bio naš stoper Dejan Lovren, a sada je to veznjak Mateo Kovačić. Za najboljeg igrača utakmice proglašen je dvostruki strijelac Kramarić, no bolje ocjenu od hrvatskog napadača imao je njegov suigrač iz veznog reda.

Najboljeg igrača na Svjetskom prvenstvu biraju navijači glasanjem na internetu, ali je prema ocjenama koje daje SofaScore tu pobjedu odnio veznjak koji je za svoj nastup nagrađen ocjenom 8.1. Ona je bila dovoljno visoka da ga uvrsti i u idealnu momčad kola sastavljenu u formaciji 4-1-3-2.

Kovačić je odigrao 86. minute te utakmice, u njoj imao 42 točna dodavanja od 45 ukupno (93 posto) te četiri ključna dodavanja. Obje duge lopte koje je uputio pronašle su suigrače, a stvorio je i dvije velike prilike. Iz ukupno deset duela u sedam njih izašao je kao pobjednik.

Idealnih 11. drugog kola SP-a prema SofaScoreu: Szczesny – Živković, Castelletto, Saiss, Sandro – Kovačić – Kudus, Fernandes, Griezmann – Aboubakar, Cho