BRAVO, MLADIĆU: Bivši Hajdukov talent zablistao u dresu Bordeauxa!

Toma Bašić prolazi baš onu neugodnu epizodu u karijeri kada kao vrlo mladi igrač dođe u jedan vrlo dobri europski klub. No, sinoć je možda dokazao svima u Bordeauxu kako jednostavno mora dobiti više pravih prilika. Ovaj 22-godišnjak odlučio je utakmicu u osmini finala Liga kupa.

Bordeaux je slavio 0:1 na gostovanju kod Dijona, a jedini pogodak na utakmici postigao je Toma Bašić u 66. minuti.

Bivši igrač Hajduka prošao je zaista tešku jesen. U francuskom prvenstvu ima tri nastupa, ali minutaža je zaista mizerna. Radi se o 52 minute. I to je bilo sve do sinoć. Jučer mu je trener Eric Bedouet ukazao povjerenje u utakmici Kupa Francuske u kojoj je Bordeaux gostovao kod Dijona, a Bašić mu je višestruko uzvratio i odmah zabio za pobjedu. Bašić je primio jednu loptu u 66. minuti, a onda iskosa s desne strane lagano matirao suparničkog vratara i pogodio, pokazat će se, pobjedonosni zgoditak za prolaz.

Podsjetimo, Toma je ove sezone upisao samo jedan nastup za Hajduk u prvenstvu dok je oba puta nastupio protiv Slavie iz Sofije. Nakon toga stigla je sjajna ponuda Bordeauxa i Hajduk tu nije mogao ništa napraviti. Za ovog zahvalnog veznjaka dobili su 3,5 milijuna eura.