BRAVO, NENO: Bjelica upisao prvu pobjedu kao trener Trabzonspora!

Trabzonspor, kojeg vodi hrvatski stručnjak Nenad Bjelica, svladao je Ankaragücüna svome terenu rezultatom 2-0 u sklopu 33. kola tamošnjeg prvenstva. Stigao je tako nekadašnji trener Dinama i Osijeka do svoje prve pobjede u Turskoj, piše Germanijak.hr.

Susret je krenuo odmah turbulentno za goste nakon što je na klupi Tolunay Kafkas zaradio crveni karton zbog prigovora, a već u 10. minuti im je na travnjaku isključen Stelios Kitsiou zbog prekršaja. Omogućilo je to domaćinima da preuzmu potpunu inicijativu. Držali su loptu u svojim nogama većinu susreta, a čak 14 puta su šutirali u susretu, od čega su četiri pokušaja išla prema golu i dva, eto, ušla. Usporedbe radi, gosti su samo tri puta zaprijetili, a niti jednom nisu bili dovoljno precizni da njihov pokušaj ide prema meti.

Bjeličini igrači brojčanu su nadmoć iskoristili pa na predah otišli s prednošću 1-0 zahvaljujući golu Umuta Bozoka. Sjajno se turski napadač snašao u sredini šesnaesterca na asistenciju Bartre, okrenuo oko svoje osi pa matirao gostujućeg vratara.

Isti je igrač u drugom dijelu povećao rezultat. U 62. minuti Trabzonspor je bez problema prešao cijeli teren od svoga do protivničkog gola u samo nekoliko dodira, a Haspolat je jurišao lijevom stranom i odlično vidio Bozoka koji se pojavljivao iz drugog plana. Golgeter domaćih izašao je sam pred golmana i pospremio loptu u desni kut.