BRAZILSKI AS DONIO TROFEJ: Liverpool nakon produžetaka osvojio naslov svjetskog klupskog prvaka!

Nogometaši europskog prvaka Liverpool osvojili su prvi naslov prvaka svijeta. U dalekoj Dohi Redsi su svladali  Flamengo nakon čak 120 minuta igre. Prvak Južne Amerike pao je s minimalnih 1:0, junak utakmice bio je brazilski napadač Roberto Firmino.

Menadžer Jurgen Klopp tako se upisao u povijest velikana s Anfielda nakon što je s Borussijom Dortmund i Liverpoolom izgubio čak šest finala za redom. U regularnom dijelu utakmice navijači nisu mogli vidjeti pogotke, Liverpool je imao nekoliko vrlo izglednih prilika preko Firmina i Nabya Keite već na samom početku dvoboja.

Početkom drugog poluvremena Firmino je pogodio i stativu, potom je Flamengo preuzeo konce igre i pokušao srušiti velikog favorita ali je sjajni Alissona sačuvao svoju mrežu. Trenutak odluke dogodio se u 99. minuti, kapetan Jordan Henderson dugačkm je loptom pronašao Sadia Manea, senegalski napadač je poslužio Roberta Firmina koji postiže svoj šesti pogodak ove sezone.

Dejan Lovren nije nastupio zbog ozljede, Salah i ekipa se sada okreću Premiershipu, nalaze se na prvom mjestu. Treba naglasiti da je Leicester izgubio od Manchester Citya 1:3 pa tako Redsi imaju priliku još više povećati bodovnu razliku.

POTPUNO ZASLUŽENO: EVO TKO JE POSTAO NAJSKUPLJI IGRAČ HRVATSKE!