ČAK SE I ON RUGA DINAMU: Evo što je Kimmich izjavio nakon demoliranja Dinama…

Dinamo je na katastrofalan način ušao u novu sezonu Lige prvaka. Momčad trenera Sergeja Jakirovića izgubila je 9:2 na Allianz Areni u Münchenu od favoriziranog Bayerna. Četiri pogotka postigao je Harry Kane, dva Michael Olise, a po jedan Raphael Guerreiro, Leroy Sane i Leon Goretzka.

Veznjak Bayerna Joshua Kimmich dao je izjavu nakon susreta. “I vi biste platili kartu za ovakvu utakmicu, zar ne?” rekao je Kimmich njemačkim novinarima pa nastavio: “Navijačima je sigurno bilo zabavno. S tribina se vidjelo da smo htjeli zabiti još pogodaka.

Zasluženo smo vodili i u prvom poluvremenu, kontrolirali smo utakmicu. Loše smo ušli u drugo poluvrijeme, Dinamo je došao blizu izjednačenja. No, osim tih pet minuta, ovo je bila spektakularna utakmica.”

Kimmich je istaknuo kako su svaki bod i svaki pogodak bitni s obzirom na to da nije siguran koliko će ih u novom formatu Lige prvaka biti potrebno za prolazak u nokaut-fazu. Podsjetimo, Liga prvaka (i sva ostala UEFA-ina natjecanja) od ove se sezone igra po novom, proširenom formatu.

Svih 36 klubova nalazi se u istoj ligi, a svaki klub igrat će osam utakmica, i to svih osam s različitim protivnicima. Četiri utakmice igrat će kod kuće, a četiri u gostima. Osam najboljih klubova ide u osminu finala, momčadi od 9. do 24. mjesta razigravaju za osminu finala, a ostali ispadaju iz Europe i ne idu u Europa ligu.