ČESTITKE, MAJSTORE: Hrvat proglašen igračem utakmice!

Vatreni su remizirali 2:2 u drugom kolu protiv Albanije i tako uvelike zakomplicirali odlazak u osminu finala Europskog prvenstva.

Albanci su nakon jako lošeg prvog dijela Hrvatske vodili 1:0, a momčad Zlatka Dalića u drugom poluvremenu preokrenula rezultat u razmaku od dvije minute. Ipak, Hrvatska nije uspjela sačuvati vodstvo te je u 95. minuti primila pogodak za podjelu bodova.

UEFA je nakon utakmice donijela odluku o igraču utakmice, a ovaj put je to bio Andrej Kramarić. Kramarić je zabio prvi gol Hrvatske na susretu i tako započeo preokret, ali ispostavilo se da to Hrvatskoj nije bilo dovoljno za pobjedu. Kramarić danas ujedno slavi i 33. rođendan, pa mu je ovo lijep dar, iako je sigurno da bi sve to zamijenio za slavlje Hrvatske.

Dodajmo da je Kramariću ovo bio 29. gol za reprezentaciju, čime se izjednačio s Eduardom Da Silvom na četvrtom mjestu vječne ljestvice. Ispred njih su Davor Šuker (45), Mario Mandžukić i Ivan Perišić (oba po 33).