Čileanci opet u akciji: Fantastična izvedba Hrvatske U-19 protiv Cipra

Hrvatska u-19 reprezentacija uspješno je otvorila ciklus kvalifikacija za odlazak na Europsko prvenstvo.

Podsjećamo, naši mladići nalaze se u skupini 12 zajedno sa Crnom Gorom, Ciprom i Farskim Otocima. Na prvi pogled odlična skupina za naše nogometaše, ali opreza nikad dosta jer danas zaista svi igraju nogomet. Najbolji dokaz tome je druga utakmica u našoj skupini. Naime, Crna Gora je izgubila od Farskih Otoka 2-1!

Prvu utakmicu izabranici Ferde Milina igrali su u Kotoru, malenom gradiću koji se nalazi na obali Bokokotorskog zaljeva u Crnoj Gori. Bez problema naši su mladići došli do visoke pobjede protiv Cipra od 4-0.

Kako to inače biva, u prvom dijelu smo se dosta tražili i na odmor se otišlo sa jednim golom, a to je djelo sjajnog Davora Lovrena koji dovodi Hrvatsku u vodstvo u 37. minuti.  U drugom poluvremenu nije dugo trebalo na novi pogodak. Hrvatska je dobila korner, a nakon ubačaja najbolje se snašao stoper Dinama, Vinko Soldo, koji povisuje rezultat na 2-0. Inače, Vinko je ovu utakmicu odigrao na poziciji lijevog beka.

A onda pravi show naših strašnih talenata. U 60. minuti zabija napadač Karlo Igor Majić, a samo minutu poslije Lovro Majer postavlja konačnih 4-0.

Ferdo Milin i stručni stožer sigurno su zadovoljni odrađenom utakmicom jer pristup je bio pravi. Kroz povijest je opće poznato da naši nogometači često znaju olako shvatiti protivnika koji je “slabiji” tek na papiru, a onda dožive šok na terenu.

Iduću utakmicu igrat će u petak protiv Farskih Otoka također u podne.

Da vas još jednom podsjetimo, ovu ekipu većinom čine “klinci” koji su prošle godine igrali Europskom prvenstvo u17 u Bugarskoj i Svjetskom prvenstvu u18 u Čileu. Na Euru su osvojili peto mjesto, a u dalekom Čileu su došli do četvrtfinala. Bez ikakve rasprave možemo reći da se radi o strašnoj generaciji koja će nas i dalje uveseljavati svojim igrama i rezultatima.

Na nama je da to prepoznamo i podržimo jer mnogi mediji su znali ovu generaciju često pljuvati bez razloga šireći negativu. Gospodo, ovdje zaista igraju samo najbolji i to je kraj priče.

HRVATSKA U-19: Šemper, Oluić (64. Hudećek) – Erlić – Kalaica – Soldo (76. Stanić), Gjira (81. Halilovic), Brekalo – Majer – Moro – Lovren, Majić!