CIRKUS ZVANI EURO SA 24 REPREZENTACIJE: Ova reprezentacija je morala čekati tri dana samo da bi ispali u ludom raspletu!

Poznat je i rasplet skupine F. Portugal je sa šest bodova prvi, Turska je sa šest druga, Gruzija četiri treća, a Česi su s jednim bodom zadnji.

Prve tri ekipe iz ove skupine idu dalje u osminu finala, a posebno treba izdvojiti senzacionalan i povijesni plasman Gruzije u nokaut fazu na svom prvom velikom natjecanju.

U zadnjem kolu Gruzija je s 2:0 pobijedila Portugal (Kvaratskhelia 2. i Mikautadze 57. minuta), a Turska Češku 2:1 (Calhanoglu 52., Tosun 92. minuta/ Souček 66. minuta). Portugal u nokaut fazi ide na Sloveniju, Turska na Švicarsku, a Gruzija na Španjolsku.

Ipak, ovakav rasplet najtužniji je za Mađare. Naime, Mađarska je golom u 100. minuti protiv Škotske došla do pobjede i tri boda koji su se tada činili kao dovoljni za prolazak u osminu finala s gol razlikom 2:5.

Onda je došla srijeda i utakmica Gruzije i Portugala u kojoj je Gruzija iznenađujuće slavila i poslala Mađare kući jer ih je preskočila na tablici najboljih trećeplasiranih reprezentacija.