Čovjek o kojem je početkom godine pričao cijeli svijet danas ponovno sudi na SP-u!?

Kontroverzni sudac imenovan je glavnim arbitrom današnje utakmice Svjetskog prvenstva između Belgije i Kanade.

FIFA zaboravila njegove propuste

Sudac Janny Sikazwe iz Zambije imenovan je za glavnog djelitelja pravde na današnjoj utakmici u grupi F na Svjetskom prvenstvu u Kataru, koju igraju Belgija i Kanada.

Zanimljivo, radi se o sucu koji je u siječnju ove godine napravio nezapamćeni show na Afričkom kupu nacija. Naime, on je na utakmici između Malija i Tunisa svirao kraj u 85. minuti. Igrače je poslao prema svlačionici, no potom su reagirali iz VAR sobe pa je utakmica ipak nastavljena.

Međutim, kontroverzni je sudac nastavio po svom. Isključio je igrača Malija Tourea, ugasio je VAR i ignorirao pomoćnike. Konačni kraj utakmice je svirao u 89. minuti.

Sikazwe je nakon utakmice završio u bolnici, zbog toplinskog udara, a sudačka komisija Afrike je to navela kao objašnjenje za njegovo čudno ponašanje tijekom utakmice.

Sikazwe je kasnije objasnio kako mu je Bog rekao da ranije završi utakmicu kako bi se spasio od smrti:

„Vidio sam kako se ljudi u zemlju s dužnosti vraćaju u kovčegu. Ja sam bio blizu toga. Sreća je što nisam pao u komu. Liječnici su mi rekli da mi se tijelo nije hladilo i da sam bio na korak od toga da padnem u komu. Tu bi bio kraj. Bog mi je rekao da sviram kraj. On me spasio.”

Zanimljivo, isti je sudac je 2016. godine svirao kraj utakmice Nigerija – Egipat (1:1), uslijed egipatskog napada i izgledne prilike koju je imao Mohamed Salah. Egipćani su totalno izgubili živce, no Sikazwe je ostao neumoljiv. Za analizu utakmice Njemačka – Japan kliknite OVDJE.