ČUDESNI LEO: Messi drugi put u karijeri zabio pet golova na jednoj utakmici

Nakon deset godina sedmerostruki osvajač Zlatne lopte Leo Messi ponovno je postigao pet golova na utakmici. Prvi put to je napravio u dresu Barcelone protiv Bayer Leverkusena u Ligi prvaka 2012. godine, a večeras je ponovio isto u dresu svoje domovine.

Reprezentacija Argentine u španjolskoj Pamploni igrala je prijateljsku utakmicu protiv Estonije i slavila 5:0, a sve pogotke za Gauchose postigao je njihov kapetan. Mrežu protivnika načeo je u 8. minuti iz kaznenog udarca, a hat-trick je kompletirao već u 47. minuti. U tome su mu pomogli suigrači s dvije sjajne momčadske akcije.

Do ‘petarde’ je stigao s još dva gola u 71. i 76. minuti, što znači da je sve golove postigao u rasponu malo većem od sat vremena. Iza njega je sezona s 11 pogodaka i 15 asistencija u PSG-u, a sada u reprezentativnom dresu dodatno podiže formu.

Argentince uoči Katara čeka samo još utakmica s Brazilom koja nema rezultatskog uloga. S obzirom na to da su prije četiri dana s 3:0 deklasirali Italiju uz još jednu odličnu Messijevu partiju, mnogi ih u Kataru svrstavaju među favorite.

Messi je sada došao do 86 golova za reprezentaciju, odavno je već najbolji strijelac u povijesti Argentine jer je legendarni Gabriel Batistuta postigao tridesetak golova manje, a na vječnoj listi najboljih strijelaca reprezentativnog nogometa Messi je sada četvrti.

Preskočio je Ferenca Puškaša koji ima 84, a ispred njega su samo Mokhtar Dahari iz Malezije s 89, Ali Daei iz Irana sa 109 te Cristiano Ronaldo koji u ovim trenucima igra protiv Švicarske. Portugalac je postigao dva gola i trenutno ih na kontu ima 117.