DALIĆ NAKON ČEŠKE: „Nisam zadovoljan, ne igramo dobro, ali drugo poluvrijeme je putokaz!“

Hrvatska je osvojila bod protiv Češke u pomalo razočaravajućem remiju na Hampden Parku (1:1). Unatoč svemu, naši nogometaši su zadržali šanse za prolazak u osminu finala Eura, ali morat će svladati Škotsku u zadnjem kolu po skupinama.

Izbornik Zlatko Dalić odgovarao je na novinarska pitanja poslije neriješenog rezultata s Česima, svjestan je kako situacija nije nimalo dobra.

”Naravno da nisam ni sretan ni zadovoljan, ne osjećam se ugodno. Hrvatska nije onakva kakvu sam zamišljao i htio. Ne igramo dobro, ali dobili smo zadnju šansu da u posljednjoj utakmici to popravimo i plasiramo se dalje. Svjestan sam da ovo nije dobro.” – priznao je Dalić pa nastavio:

”Neću tražiti krivca i alibi u nekom drugom. To je moj posao. Neću tražiti niti razlog zašto to nije tako. Ne izgledamo kako bismo trebali, nismo kompaktni, posebice prvo poluvrijeme jučer. Loše smo ušli u utakmici. Sedmorica ili osmorica su na pripreme došli ozlijeđeni ili nespremni. U prvom poluvremenu protiv Češke smo bili slabiji, ali suparnik koji je izgledao bolje od nas nam nije stvorio šansu. Jedanaesterac nije postojao, Lovren nije imao namjeru, zakinuti smo. Češka je bila tim i to im se  vratilo, nama kroz zicer nije.”

Otkrio je kakva je bila taktika protiv Češke.

“Drugo je poluvrijeme bilo bolje od prvog. Zaključili smo da su na bokovima otvoreniji. Htjeli smo s Brekalom iskoristiti prazan prostor, a na njihovom lijevom boku htjeli dobiti Perišića da napravi višak kao naš najbrži i najprodorniji igrač. Potom da se Brekalo i Kramarić ubacuju između linija. To smo napravili jednom i imali smo zicer. Htjeli smo više takvih situacija. Poslije smo išli u bespotreban presing, a u drugom smo dijelu bili organiziraniji i to nam treba biti putokaz.”

Najavio je da će napraviti dvije ili tri promjene kako bi se osvježila momčad, zasada nije siguran hoće li Barišić započeti protiv Škota. Dalić je odbacio tvrdnje da prelazi u turski Fenerbahče jer tvrdi kako je potpuno fokusiran na reprezentaciju i Europsko prvenstvo.