Dalićev povratnik briljirao, ali je izgubio od senzacije lige: “Ovo boli”

Hrvatski nogometni reprezentativac Ante Budimir drugi je put ove sezone postigao dva pogotka u utakmici španjolskog prvenstva, ali je njegova Osasuna poražena s 2:4 od Girone na svom stadionu u Pamploni, u prvoj subotnjoj utakmici 12. kola.

Girona je pobjedom privremeno zasjela na prvo mjesto s 31 bodom, tri više od drugoplasiranog Real Madrida. Osasuna je s 13 bodova na 11. poziciji.

Gosti su poveli u 16. minuti pogotkom Ivana Martina, da bi Budimir donio preokret. Svoj prvi gol je postigao u 25. minuti, kad je odbijenu loptu nogom pospremio u mrežu iz blizine. Drugi pogodak za vodstvo Osasune, 32-godišnji hrvatski napadač postigao je odličnim udarcem glavom nakon ubačaja Mojice. Tako je Budimir došao do šest pogodaka u LaLigi ove sezone, što je gotovo polovica Osasuninih golova (14).

No, Girona je preokretom u režiji Ukrajinaca došla do sva tri boda. Prvo je u 71. minuti Artem Dovbik iz neposredne blizine poslao loptu u mrežu za 2:2, da bi isti igrač asistirao sunarodnjaku Viktoru Cigankovu za 3:2 u 80. minuti. Konačnih 4:2 postavio je Aleix Garcia u 90. minuti.

”Teško je suočiti se s realnošću. Izgubili smo od momčadi koja igra prekrasan nogomet, ne mogu reći da nisu zaslužili pobjedu, ali ovo boli. Primili smo prvi gol, no dobro smo se vratili u susret, bolje napadali i ispravno se branili. Čak smo stigli i do preokreta. Imam osjećaj da smo u drugom dijelu samo stali i prestali igrati, nismo uspjeli voditi igru niti održati ritam”, rekao je Budimir za španjolske medije.

VRIME JE? JEDAN OD NAJVEĆIH HRVATSKIH REPREZENTATIVACA U POVIJESTI DOLAZI U HAJDUK?