Debakl budućeg Dinamovog protivnika u Ligi prvaka: u prvenstvu izgubili 0:5!

Slovan je na domaćem terenu u Bratislavi izgubio 0:5 od Žiline u petom kolu slovačkog prvenstva.

Mario Sauer bio je dvostruki strijelac, koji je svoje golove postigao u 82. i 90. minuti, dok su po jedan postigli Adrian Kapralik u 32., Timotej Hranica u 41. i David Duris u 58. minuti.

Slovanu je ovo prvi poraz u pet kola slovačkog prvenstva, čime je ostao na 12 bodova. Žilina je iznimno uvjerljivim slavljem došla na 11 bodova, odnosno na jedan bod zaostatka za klubom iz Bratislave. Na početku drugog poluvremenu u igru je ušao hrvatski ofenzivac Marko Tolić, koji posljednjih godinu dana igra za Slovan.

Slovan je prošle sezone osvojio slovačko prvenstvo, što mu je bila 22. nacionalna titula. Težak poraz od Žiline doživio je svega četiri dana nakon što je u play-offu pobijedio danski Midtjylland s ukupnih 4:3 te se plasirao u glavnu fazu Lige prvaka.

Junak uzvratnog susreta s Midtjyllandom bio je upravo Marko Tolić, strijelac dvaju atraktivnih pogodaka u pobjedi 3:2. Slovan je u četvrtak saznao i s kim će igrati u novom formatu Lige prvaka, a među suparnicima je zagrebački Dinamo. Utakmica Slovan – Dinamo igrat će se 5. studenog u Bratislavi.