Derbi Juvea i Reala završio u 65. minuti zbog ovog gola. Real pobjegao s terena

Juventus i Real ponovno su se susreli na terenu, točno dvije godine nakon neponovljive madridske bitke u kojoj je Gigi Buffon proganjao i žestoko psovao suca Michaela Olivera. (index.hr)

Ovaj put lokacija nije Madrid, nije ni Torino, nego nikaragvanski grad cvijeća Masaya u kojem nastupa Juventus iz Manague, a dva velikana zamijenila su uloge u odnosu na ludo četvrtfinale Lige prvaka.

U 16. kolu Clausure derbi Juventusa i Real Madriza, sedme i osme momčadi lige, prekinut je u 65. minuti jer gosti nisu htjeli nastaviti utakmicu na čudnovato iscrtanom terenu (o kojem ćemo u nastavku teksta) nakon što je Juventus zabio za 2:0.

Pukli su na suca Felixa Mojicu. Što se dogodilo? Juventusov Emmanuel Garcia sa sredine je terena imao namjeru uposliti svoga napadača i prilikom tog dodavanja lopta je zakačila Realovog Ramona Estradu te promijenila smjer i prevarila kompletnu obranu gostiju koja je pokušavala namjestiti ofsajd.

Juveov Allan Mercado dobio je savršenu šansu da se ušeta u gol jer su Realovi braniči skroz stali budući da je pomoćni sudac ranije podigao zastavicu signalizirajući glavnom da je zaleđe.

Međutim, glavni sudac nije poslušao svog kolegu Olivera Montiela, ispravno je postupio i pustio igru pa je Mercado napravio ono što je morao. >>> Detalj pogledajte ovdje od 1:22:27

Felix Mojica je ispao Michael Oliver, a ubrzo je dobio svog Buffona koji mu se počeo unositi u lice i govoriti mu da je “životinja”. Točnije, pojavilo se tu više “Buffona” koji su pokušali raspraviti o situaciji i uvjeriti ga da je pogriješio.

Nikaragvanski Oliver nije popuštao unatoč strašnom pritisku, držao se svoje odluke koja je dovela do prekida utakmice za razliku od one u Madridu koja je završila prolaskom Reala. Ovdje je pak vladar Juventus.

Dakle, realovci su se naljutili u toj mjeri da su desetak minuta stajali kraj terena i odbijali se vratiti na teren ako se gol Mercada ne poništi.

Sucu Mojici nije preostalo ništa drugo nego prekinuti utakmicu kod 2:0, a prema informacijama iz Nikaragve, Juventusu će pripasti ili 2:0 ili 3:0 pobjeda za zelenim stolom.

Mercado je inače junak ove pobjede. U 61. minuti namjestio je gol Alexu Somarribi nakon slabe reakcije Realove obrane koja je po tko zna koji put u utakmici ostala previsoko. Četiri minute kasnije primit će i novi gol te završiti utakmicu na neslavan način.

OZBILJNA STVAR: ZORAN MAMIĆ KANDIDAT ZA IZBORNIKA!

Ove Modrićeve riječi su odgovor hoće li voditi Hrvatsku na Euru!