DERBI O KOJEM ĆE SE DUGO PRIČATI: Inter i Juventus odigrali povijesnu utakmicu!

Spektakularan derbi večeras odigrali su Inter i Juventus u sklopu devetog kola talijanske Serie A. Vidjeli smo nesvakidašnji susret koji je završio remijem 4:4.

Bio je to zaista vatreni derbi prepun uzbuđenja, a na kraju je ipak završio bez pobjednika. Piotrs Zielinski je postigao prvi gol kada je u 15. minuti bio precizan s bijele točke, a to vodstvo Intera je u 20. minuti poništio Dušan Vlahović.

Timothy Weah je šest minuta kasnije doveo Juventus u vodstvo, a onda je u 35. minuti Henrih Mhitarjan zabio za izjednačenje. Zielinski je dvije minute kasnije ponovno pogodio s bijele točke i tako postavio 3:2 kao rezultat s kojim se otišlo na poluvrijeme.

Inter je dobro krenuo u drugi dio i u 53. minuti golom Denzela Dumfriesa povisio na 4:2. Juventus se nije predavao pa je do boda došao pogotcima Kenana Yildiza iz 71. i 82. minute ove lude utakmice. Nakon devetog kola vodeći je Napoli, Inter je drugi s 18 bodova, a Juventus treći sa 17.

Iako su mnogi pomislili kako je ovo derbi s najviše golova, to ipak nije točno. Najviše golova (10) palo je 1961. godine kada je Juve slavio 9:1. Davne 1913. godine bio je okršaj koji je također Juve bio pobjednik 7:2. Ovo večeras je pak tek treća utakmica na kojoj je palo osam golova.

Prvi put osam golova palo je 1943. godine kada je Inter pobijedio 6:2, a s istim rezultatom Juve je slavio 1975. godine.