Dinamo trenutno nema napadača, a Kovačević je zaslužan za mir u klubu

I.U. | 10. srpnja 2025.
Dinamo objavio tko ide u Sloveniju, ovo je jedna sasvim druga momčad

Loše vijesti za Dinamo dolaze s jučerašnje prijateljske utakmice protiv mađarskog Újpesta. Modri su ostali bez prvog napadača. Sandro Kulenović zadobio je ozljedu ruke i odmah nakon utakmice poslan je na snimanje. Jutros se klub očitovao o Kulenovićevoj situaciji.

“Na utakmici odigranoj jučer, naš napadač Sandro Kulenović zadobio je udarac u područje ručnog zgloba (radiokarpalni zglob). Nakon detaljne medicinske obrade, uključujući RTG snimanje, utvrđena je jača kontuzija kosti. Radi preciznije dijagnostike i isključivanja eventualne manje frakture, kontrolno snimanje ponovit će se kroz nekoliko dana, s obzirom na to da kod ovakvih ozljeda ponekad treba vremena da se eventualne promjene na kosti uoče. Sandro će u narednom razdoblju biti pod nadzorom našeg medicinskog tima i, ovisno o daljnjim nalazima, bit će donesena odluka o povratku u puni trenažni proces,” poručili su iz Dinama.

Trener Marijo Kovačević sada ostaje na samo dvije opcije u napadu. Jedan je domaći proizvod Mislav Ćutuk, a drugi je Lovre Kulušić, mladi napadač koji je stigao iz Šibenika.

U subotu Dinamo igra generalnu probu protiv Lutona, a čini se da će Kovačević biti bez svoje prve napadačke opcije. Zvonimir Boban i njegovi suradnici sada hitno moraju dovesti novo ime u vrh napada. Ramon Mierez je navodno na korak do dolaska, ali čini se da postoji prostor i za još jedno pojačanje u tom dijelu terena.

U konačnici, može se reći da je Dinamo imao sreće što Slaven Belupo nije osvojio Kup. Da jest, sada bi već igrao kvalifikacije za Konferencijsku ligu, i to bez prve špice. Iako bi Dinamo i bez nje bio favorit, nije ugodno otvarati sezonu bez napadača. Sada je i Kulenović, koji je trebao biti prva zamjena, na neko vrijeme izvan stroja.