DINAMOVA ŠKOLA: Pogledajte fantastičan gol Danija Olma!

Hrvatski nogometni reprezentativac Joško Gvardiol odigrao je čitav susret za RB Leipzig koji je 6-1 (4-0) uvjerljivom pobjedom na gostovanju kod Schalkea 04 u prvom susretu 17. kola njemačkog prvenstva privremeno stigao na drugo mjesto ljestvice.

Dvoboj je riješen već u prvih 45 minuta nakon kojih je bilo 4-0 za RB Leipzig uz dva gola Andrea Silve (7, 44) te jedan Henrichsa (15) i Wernera (45+2). U nastavku je Kozuki (56) smanjio na 4-1, ali su u završnici Olmo (83) i Poulsen (89) pogađali za konačnih 6-1.

Savršenu utakmicu odigrao je bivši igrač Dinama, Dani Olmo. Španjolcu je u 22. minuti VAR poništio gol, no španjolski ofenzivac odigrao je savršenu utakmicu. SofaScore nagradila ga je desetkom, najvišom mogućom ocjenom.

Olmo je protiv Schalkea dvaput asistirao. Prvi put u 15. minuti Henrichsu i drugi put Werneru u završnici prvog poluvremena. Joško Gvardiol odigrao je svih 90 minuta za gostujuću momčad.