DISCIPLINSKA KOMISIJA DONIJELA ODLUKU: Nica žestoko kažnjena zbog tučnjave navijača i igrača!

Nazapamćena makljaža u francuskom prvenstvu danas je, očekivano, dobila svoj epilog. Disciplinska komisija je donijela odluku o kaznama…

Neviđena makljaža

Utakmica 3. kola francuskog nogometnog prvenstva, igrana 22. kolovoza, između Nice i Marseillea, prekinuta je u 74. minuti.

Naime, navijači Nice su tijekom cijele utakmice ubacivali razne predmete i gađali nogometaše Marseilla. U prvom poluvremenu meta je bio vratar Mandanda, a u drugom svaki igrača koji bi dolazio na izvođenje udaraca iz kuta. Iznerviran provokacijama, Dimitri Payet bacio jednu bocu u tribine i usput opsovao navijače Nice. To je bio okidač razularenim navijačima da upadnu na teren i fizički se obračunaju s gostujućim igračima.

Nakon višeminutnog naguravanja zaštitara, navijača Nice, nogometaša i osoblja obje momčadi, sudac Bastien je konačno obje momčadi poslao u svlačionice i prekinuo dvoboj.

Neko vrijeme se čekao povratak igrača, ali na teren su izašli samo igrači Nice. Sudac je potom sudio kraj, jer su igrači Marseillea odlučili da neće izaći na teren. Inače, u trenutku prekida domaća momčad je vodila 1:0, a pogodak je postigao Danac Kasper Dolberg u 49. minuti.

Danas je objavljeno kako je disciplinska komisija francuske lige donijela žestoke kazne. Kako se i očekivalo, puno su teže prošli domaćini. Nici su oduzeta dva boda, a sljedeće tri utakmice će igrati pred praznim tribinama. Prekinuti susret s Marseilleom će se pak odigrati na neutralnom terenu.

Pojedinačno, najdrastičniju kaznu je dobio fizioterapeut Marseillea Pablo Fernandez, koji je izbačen iz nogometa do kraja sezone. Naime, on je snimljen kako udara jednog navijača Nice.

Payet, koji je vratio bocu među navijače, dobio je utakmicu suspenzije, a njegov suigrač Alvaro Gonzalez dvije jer se na snimkama vidi kako je i on provocirao domaće navijače.