DOGODILA SE PROMJENA NA TABLICI: Evo za koliko mjesta je pao Dinamo u Ligi prvaka!

Jučer je odigrano prvih devet utakmica trećeg kola najelitnijeg nogometnog natjecanja, Lige prvaka. Hrvatski prvak Dinamo Zagreb svoj susret igra tek danas pa je bilo posve logično kako će doći do promjene na tablici.

Naime, zagrebački Dinamo uoči početka bio je na 28. mjestu na ukupnoj ljestvici od 36 momčadi, no pao je na 30. mjesto nakon završetka susreta u utorak. Prestigli su ga Girona i Milan, koji su tek u ovom kolu upisali svoje prve pobjede u europskoj sezoni.

Španjolci su s 2:0 slavili protiv Slovana iz Bratislave, a Talijani na San Siru pobijedili belgijski Club Brugge s 3:1. Dinamo je tako ostao na 30. mjestu uoči susreta sa Salzburgom, koji se igra u Austriji večeras od 21 sat. Domaćin je jedan od šest klubova koji su još uvijek bez pobjede u Ligi prvaka i jedna od četiri momčadi koje još uvijek nisu dale gol. U obje negativne kategorije uz Salzburg spadaju i Young Boysi.

A veliko iznenađenje vidjeli smo na vrhu. Prvo je Monaco preuzeo na kratko vrh tablice nakon što su razbili Zvezdu 5:1, a onda je u 23:00 na vrh tablice sletjela Aston Villa koja je na svom stadionu pobijedila Bolognu 2:0. Englezi imaju savršeni učinak od tri pobjede u tri utakmice uz gol razliku 6:0.

Na drugom mjestu ukupne ljestvice je Monaco, koji je sinoć deklasirao Crvenu zvezdu s 5:1, a na trećem je Sporting iz Lisabona, koji je bio uspješan kod Sturma.

U novom formatu Lige prvaka u drugi krug direktno prolazi osam najbolje plasiranih momčadi nakon osam kola. Oni koji se plasiraju od devetog do 24. mjesta, idu u play-off. Svi koji završe na nižoj poziciji, ispadaju iz Lige prvaka, odnosno iz Europe. Nema više nastavljanja natjecanja u Europa ligi ili Konferencijskoj ligi u nokaut-fazi.

Za analizu utakmice Salzburg – Dinamo kliknite OVDJE.