DOLAZE BOLJI DANI: Luke Shaw konačno pokazao zašto je predodređen da bude zvijezda Tri lava!

Sinoć je utakmicom Manchester Uniteda i Leicestera  službeno otvorena nova sezone Premierlige. Crveni vragovi uspjeli su doći do sva tri boda protiv vrlo neugodne ekipe Lisica. Domaći su krenuli furiozno i preko Paula Pogbe iz najstrože kazne poveli 1:0, igrala se tek treća minuta.

No, veći dio utakmice pripao je momčadi Claudea Puela, ali David de Gea je nekoliko puta sjajno reagirao i nije dopustio da se gosti vrate u utakmicu. Susret je prelomljen u zadnjih deset minuta, u 83. minuti ukazao se lijevi bočni Luke Shaw i donio nedostižnih 2:0. Do kraja dvoboja Jamie Vardy postavio je konačnih 2:1 u sudačkoj nadoknadi.

Konačno jedna prava utakmica za Shawa, igrača kojeg su proglasili velikom nadom i rješenjem za lijevu stranu Gordog Albiona idućih desetak godina. Bio mu je to prvi pogodak u 134 službene utakmice koje je odigrao za Southampton i United, trudio se, trčao gore-dolje uz aut liniju i zatvarao rupe u obrani. A nije mu bilo nimalo lako dosada, Van Gaal je iskrcao velikih 37,5 milijuna eura za njega, ozlijede su ga jako mučile na početuku njegove avanture na Teatru snova.

Bio je osporavan, Mourinho ga je duže vrijeme držao na ledu, uglavnom je sjedio na klupi ili tribini. Ali, vratio se jači nego ikada i odigrao jednu vrlo dobru utakmicu te iskoristio asist Mate, prevario čuvara i sjajno matirao Schmeichela. Pogodak je proslavio vrlo emotivno a suigrači su mu pohitali u zagrljaj jer znaju koliko je Lukeu bilo teško u zadnje vrijeme.

Stoper PSV-a, Hector Moreno, brutalnim mu je startom umalo okončao karijeru, slomljena mu je noga na dva mjesta, iznesen je na nosilima i pred njim je bila dugačka rehabilitacija. I to je bio jedan veliki izazov za ovog mladića kojeg je pobjedio, a tek su mu 23. godine.

Njegov ugovor sa Crvenim vragovima traje još jednu godinu, ali ne sumnjamo da će ovakvim igrama kupiti Moa i da će još dugo vremena letjeti lijevom stranom Old Trafforda.