Doveden je da bude zamjena u Liverpoolovom napadu, a on ih je sve zasjenio!

23-godišnji portugalski ofenzivac, Diogo Jota, stigao je u Liverpool iz Wolverhamptona u transferu vrijednom 45 milijuna eura. Mnogi su pomislili kako je to previše novca za nekoga tko će biti zamjena Maneu i Salahu. No, on je danas odigrao savršenu utakmicu.

Liverpool je u 3. kolu Lige prvaka razbio Atalantu u gostima s visokih 5:0, a Hat Trick je postigao upravo Diogo Jota. Trebala su mu samo četiri udarca i 65 minuta igre da postigne hattrick i donese Liverpoolu izrazito bitnu pobjedu.

Jota je ovom utakmicom stigao do sedam golova u sezoni. Osim Atalanti zabijao je i Midtjyllandu u Ligi prvaka, te West Hamu, Arsenalu i Sheffieldu u Premiershipu.

To mu je pošlo za nogom u samo 500 minuta igre, što znači da zabija gol otprilike svakih 70 minuta. Salah je dao dva gola više, ali za to mu je trebalo čak 460 minuta nogometa više. Salahu ove sezone treba u prosjeku 37 minuta više za gol nego Joti. Mane i Firmino su zajedno zabili pet golova ove sezone,. dva manje od Jote.