Ekipa morala dobiti 7:0 za viši rang i uspjela je. Navijači: “Sramota”

Nogometaši Bristol Roversa su na nevjerojatan način u zadnjem kolu League Two uspjeli izboriti plasman u viši rang nakon što su uoči utakmice za to imali praktički samo teoretske šanse. Momčad bivšeg nogometaša Joeya Bartona morala je u zadnjem kolu nadoknaditi pet golova u gol-razlici i u tome je i uspjela.

Forest Green Rovers i Exeter su uoči zadnjega kola osigurali plasman u League One, a za treće mjesto, koje također izravno vodi u viši rang, najveći favorit bio je Northampton. Ta momčad imala je čak pet golova prednosti u gol razlici, a u zadnjem kolu gostovala je kod rasterećenog Barrowa dok je Bristol igrao kod kuće protiv otpisanog Scunthorpea.

Na poluvremenu je Northampton vodio 3:1, a Bristol 2:0 što je značilo da Bartonova momčad mora u drugom poluvremenu nadoknaditi čak pet golova, što je na spektakularan način i uspjela. U 53. minuti je Collins zabio za 3:0, u 62. je bilo 4:0 nakon gola Evansa. Bristol je strašno stiskao, kod Barrowa se rezultat nije mijenjao i nakon što je Evans zabio za 5:0 u 76. minuti stadion je eksplodirao.

Gosti su se potpuno raspali pa je Collins u 76. zabio šesti, a Anderson pet minuta prije kraja i sedmi gol. No, strahovalo se da Northampton ne zabije još koji gol kod Barrowa, što se nije dogodilo, završilo je 1:3. Obje momčadi su završile sezonu s 80 bodova i gol razlikom +22, ali je Bristol otišao izravno u League One zbog većeg broja zabijenih golova (71 naprema 60).

Bristolu je jako pomogla činjenica da je Scunthorpe igrao s djecom, što radi zadnjih šest kola od kad je ispao. Gosti su u momčadi imali osam igrača iz akademije, dva iz juniorske momčadi i 17-godišnjega golmana kojemu je to bio prvi nastup za prvu momčad. Bristol je utakmicu završio sa 70 posto posjeda lopte i 34 udarca na gol od kojih je 14 otišlo u okvir.

Navijači ostalih klubova su na Twitteru nakon utakmice oštro kritizirali gostujućeg trenera što je u tako važnu utakmicu za rasplet sezone u prvu momčad stavio mlade igrače bez ijednog seniora ili standardnog člana ekipe.

“Sramota. Svaka čast Bristolu, ali ovo je skandalozno”, jedan je od komentara dok je drugi navijač napisao:

“Ovo je strašno i mislim da bi nogometni savez trebao pokrenuti istragu. Scunthorpe je sramota za nogomet”.

“Neka su ispali, ovo što su napravili je užasno. To nema veze s profesionalizmom”, napisao je jedan od navijača.