Engleska: De Bruyne “šou” u Wolverhamptonu, ozljeda Kovačića

Nogometaši Manchester Cityja napravili su još jedan korak ka obrani naslova prvaka Engleske uvjerljivom 5-1 (3-1) gostujućom pobjedom protiv Wolverhampton Wanderersa u zaostaloj utakmici igranoj u srijedu uz briljatnu predstavu Kevina De Bruynea.

Belgijski je veznjak postigao prva četiri pogotka za City koji dva kola prije kraja prvenstva ima 89 bodova, tri više od drugog Liverpoola, a zahvaljujući dvjema uvjerljivim pobjedama u posljednja dva nastupa, u nedjelju je City svladao Newcastle United sa 5-0, sastav iz Manchestera ima i za sedam golova bolju razliku pogodaka od svojih jedinih konkurenata.

De Bruyneov “šou” započeo je već u 6. minuti kada je nakon dvostrukog proigravanja s Bernardom Silvom izbio pred Josea Saa i rutinski ga svladao. Domaći su pet minuta potom poravnali iz protunapada kojega je realizirao Dendoncker, ali i tih 1-1 je stajalo samo pet minuta jer je u 16. minuti De Bruyne prvo proigrao Sterlinga, no kako je u startu na loptu brži od njegovog suigrača bio domaći vratar, sjajni Belgijanac se ponovno uključio u akciju i sam zatresao mrežu.

Vjerojatno najljepši je ipak bio treći gol kada je De Bruyne u 24. minuti uzeo loptu na 30-ak metara od gola, “prošetao” se do ruba kaznenog prostora i zatim pogodio suprotni donji kut. Na 4-1 De Bruyne je povisio u 60. minuti na dodavanje Fodena, da bi konačni rezultat postavio Sterling u 84. minuti.

BOMBA IZ PORTUGALA: BENFICA KUPILA HRVATA ZA 5 MILIJUNA EURA!