Milan nastavlja s očajnim rezultatima u prvenstvu, a danas je izgubio od Sampdorije 0:1. Jedini pogodak na utakmici postigao je Muriel u 70. minuti iz jedanaesterca.

Ima li smisla gledati ovakav Milan?

I zaista, postavlja se pitanje dokle seže strpljenje navijača nekoć velikog kluba. Danas je to osrednji talijanski klub koji je nakrcan prosječnim igračima. Igra se svodi na individualnim trenucima i to je sve.

Rossoneri su danas odigrali slabo. Imali su nekakvu inicijativu, ali momčad očito ne zna postići pogodak.  Imali su čak 67% posjed lopte, ali nisu znali što s njom. Navijači su očajni i jako nervozni. Također se kritizira vezni red u kojem je danas igrao i naš Mario Pašalić, koji je igru napustio u 72. minuti. Od 20 udaraca njih 6 je završilo u okvir gola. Na tu jalovu nadmoć još mogu dodati i 8 kornera.

Baš jučer je Silvio Berlusconi trebao posjetiti momčad u kampu, ali je “odustao” zbog lošeg vremena. Teško je pomisliti da je to uopće istina. Više nam se čini kako je i veliki predsjednik odlučio zakucati posljednji čavao u lijes Milana. Nekada velikan, a danas su toliko loši da nisu sposobni osigurati Europsku ligu. I ove sezone ta pozicija im je ugrožena. Prošle sezone koban je bio maleni Sassuolo, a ove godine ispred njih je jedna Atalanta.

Vrlo dobri Milan tijekom jeseni bio je samo jedan običan bljesak i ništa više. Pobjeda protiv Juventusa bila je savršeno umaskirana kako bi se prikrili pravi nedostaci koji, nažalost za sve navijače, tek sada izlaze na vidjelo. Rossoneri, hoćete li i dalje trpiti laganje ili mislite da je u redu gledati ovakva poniženja još od 2012. godine?