FIFA zbog Unitedove blamaže na Anfieldu uvodi novo pravilo!?

FIFA ozbiljno razmišlja o uvođenju novog pravila. Ideja je aktualizirana nakon što je Manchester United nedavno ponižen od Liverpoola…

Oglasio se Collina

Prošli tjedan, Liverpool je pobijedio Manchester United s ogromnih 7:0. To je očito potaknulo čelne ljude u FIFA-i da aktualiziraju jednu ideju. Naime, šef sudačke organizacije FIFA-e, Pierluigi Collina, doveo je u pitanje odluku suca Andya Madleya, dijelitelja pravde na utakmici Uniteda i Liverpoola. Madley se odlučio za nadokandu vremena od tri minute, bez obzira što je do tog trenutka postignuto čak šest golova te napravljeno ukupno 10 izmjena.

Podsjetimo, FIFA inzistira na nadoknadi svake sekunde, što je posebno došlo do izažaja na proteklom Svjetskom prvenstvu. To u Premiershipu nije uvijek slučaj, zbog čega je Madley dao „samo“ tri minute.

Na Anfieldu je u drugom poluvremenu postignuto šest golova. Mogu razumjeti da je teško shvatiti da se produži utakmica za relevantnu nadoknadu kada je 7:0. Ipak, pravila govore da ukupna gol-razlika često odlučuje u konačnom poretku i na kraju jedan postignuti gol može napraviti razliku”, rekao je Collina.

Ipak, poznati Talijan smatra da bi se trebalo uvesti “milostivo pravilo” u ovakvim i sličnim situacijama kao što je to bilo na utakmici Manchester Unitedu i Liverpoola.

„Možda ćemo odlučiti da se u budućnosti ne nadoknađuju utakmice ukoliko je razlika u 90 minuta određen broje golova. To zvuči kao zdrav razum, ali to ne znači da je dobro ako utječe na nekoga. Primjerice, Španjolska je na SP-u vodila protiv Kostarike sa 6:0 i utakmica je produžena osam minuta. Španjolska je u nadoknadi postigla još jedan gol i pobijedila 7:0. Taj gol je mogao koštati Španjolsku ili Kostariku prolaska grupne faze na Svjetskom prvenstvu.”

Za analizu utakmice Schalke – BVB kliknite OVDJE.