FRANCUSKA LIGUE 1: Majerova asistencija, pobjeda Rennesa

Nogometaši Rennesa svladali su pred svojim navijačima Toulouse sa 2-1 (1-0) i tako došli do sedme uzastopne pobjede na svom stadionu u ovoj sezoni francuskog prvenstva, u kojoj je vrlo značajnu ulogu imao hrvatski reprezentativac Lovro Majer.

On je u 25. minuti asistirao Benjaminu Bourigeaudu za vodeći pogodak. U 52. minuti je Majer prošao kroz obranu gostiju do ruba kaznenog prostora i opalio prema donjem lijevom kutu, ali je gostujući vratar Dupe sjajno obranio.

Gosti su tri minute poslije izjednačili, a strijelac je bio Thijs Dallinga. No, rezultatska ravnoteža je potrajala svega tri minute. Nakon izgubljene lopte gostujućih igrača, Majer je došao do nje na 20-ak metara i proslijedio u kazneni prostor prema Martinu Terrieru koji je s lijeve strane gađao suprotan kut. Dupe je ponovno odlično obranio, ali je na odbijenu loptu natrčao Arnaud Kalimuendo i poslao ju u mrežu za konačnih 2-1.

Majer je u igri bio do 74. minute. Toulouse je dožio treći poraz u nizu i sa 16 bodova ostao na 12. mjestu.

Za analizu utakmice Juventus – Lazio kliknite OVDJE.