GLUPOST GODINE? Nogometaš Hajduka dobio najblesaviji crveni karton!

Na Poljudu smo danas vidjeli vrlo uzbudljivu utakmicu između Hajduka i Osijeka. Hajduk je slavio 3:2, ali bilo je goleme strepnje u posljednjih 20-ak minuta zbog jednog igrača Hajduka. U pitanju je Jairo, koji je ipak ostao junak, a ne tragičar.

Hajduk je već u prvom poluvremenu imao 2:0, a golove su postigl Caktaš i Eduok. No, u 43. minuti rezultat smanjuje Žaper prekrasnim udarcem s ruba kaznenog prostora. U drugom dijelu gosti se bude pa tako već u 53. minuti rezultat izjednačava napadač Osijeka, Mirko Marić.

Navijači su tada postali sve nervozniji, zvižduci sve glasniji, ali kombinacija Jairo-Jradi donijela je novu radost na Poljudu u 74. minuti. Jradi je primio loptu u kaznenom prostoru i majstorski petom proigrao suigrača čiji je udarac prošao ispod vratara gostiju i sretno završio u mrežu. Radost je kratko trajala jer je Jairo napravio veliku glupost u slavlju, nabio je nogom korner zastavicu i dobio drugi žuti karton.

Osijek je u posljednjih 15 minuta imao igrača više, ali uspio je stvoriti samo jednu dobru priliku koju nije iskoristio Ndockyt koji se loše snašao u jedan na jedan situaciji s Ljubićem.

Ovom pobjedom Hajduk je napravio veliki korak u borbi za drugo mjesto i plasman u kvalifikacije Lige prvaka, pobjegao je Osijeku na sedam bodova.