Gorica ga vezala do 2028., a sada ga prodala u Iran

Mario Gulić | 12. srpnja 2025.
Gorica / Halilović
Foto: Gorica / Halilović

Tibor Halilović više nije igrač Gorice. Iako je nedavno potpisao novi ugovor do 2028., veznjak koji je prošle sezone odigrao 22 utakmice, zabio jedan gol i upisao jednu asistenciju, danas je – u svega nekoliko sati – postao nova akvizicija iranskog prvaka. Gorica je bez najave ostala bez ključnog čovjeka sredine terena, a Mario Carević bez karike oko koje je gradio igru. Posao je zaključen ekspresno, uz 250 tisuća eura fiksno i dodatnih 250 kroz bonuse, koji su, kako doznajemo, itekako dohvatljivi. Kupac? Tractor SC iz Tabriza, klub koji vodi Dragan Skočić i koji je u prošloj sezoni osvojio naslov. Halilović će tamo zaigrati s još nekoliko poznatih lica iz SHNL-a: Igorom Postonjskim, Domagojem Drožđekom i Tomislavom Štrkaljem.

Dok je Gorica igrala protiv Širokog Brijega u Čatežu, Halilović nije bio s momčadi. Čekao je posljednje papire i u popodnevnim satima sve je zaključeno. Njegov put je poznat: počeo je u Dinamu, išao preko Lokomotive, Wisle Krakow i Rijeke do Heerenveena, pa se vratio u Maksimir i onda lani stigao u Veliku Goricu. Klub mu je dao ključnu ulogu, produžio ugovor i gradio oko njega, no stigla je ponuda koju je i igrač i klub prihvatio. U karijeri je osvojio pet trofeja – dva prvenstva i jedan Kup s Dinamom, te dva Kupa s Rijekom.

Sada će prvi put igrati izvan Europe. Tractor je ozbiljan klub, stadion u Tabrizu prima više od 60 tisuća ljudi, navijačka baza je golema. A Halilovićev transfer samo je nastavak iranskog otvaranja prema europskom tržištu. Gorica gubi nositelja igre, ali i financijski profitira, dok Skočić dobiva igrača koji može igrati i osmicu i desetku – i to s iskustvom, ritmom i karakterom.