GOSPODSKI POTEZ: Evo koji klub je čestitao juniorima Hajduka na prolasku u polufinale Lige prvaka!

Hajduk je nakon velike drame boljim izvođenjem jedanaesteraca pobijedio Borussiju Dortmund i plasirao se u polufinale juniorske Lige prvaka. Ukupno je bilo 10:9 za Bijele.

Regularni dio završio je 1:1. Bijeli su došli u vodstvo u 71. minuti preko Antunovića koji zabija glavom. Ipak, samo četiri minute kasnije Borussiji je dosuđen penal iz kojeg je i izjednačila. Potom se odmah otišlo na izvođenje jedanaesteraca. Iako su obje ekipe savršeno izvodile jedanaesterce, u devetoj seriji Buljan je obranio Maneu, a Kavelj zakucao loptu u mrežu za veliko slavlje Bijelih.

Hajduk će u polufinalu 21. travnja igrati protiv talijanskog velikana Milana, dok drugi polufinalni par čine nizozemski AZ Alkmaar i portugalski Sporting iz Lisabona. Oba polufinala igrat će se u Nyonu, kao i finale koji je na programu 24. travnja.

A gospodski potez mogli smo vidjeti od zagrebačke Lokomotive. Naime, ovaj inače hrvatski prvoligaš čestitao je juniorima Hajduka na prolasku u polufinale uz moćnu poruku: “Čestitamo juniorima Hajduka koji su pobijedili Borusiju Dortmund i plasirali se u polufinale UEFA Youth lige!”.

BORUSSIA (D): Ostrzinski – Mane, Cisse, Collins, Aning (od 83. Blank) – Brunner, Kamara, Gürpüz, Bamba – Walz (od 69. Ludwig), Rijkhoff

HAJDUK: Buljan – Đolonga, Jurić-Petrašilo, Arković, Hrgović – Kavelj, Capan – Vrcić, Reić (od 62. Skoko), Brajković (od 90. Ćalušić) – Antunović (od 79. Nazor)