GRČKA: Olympiakos osigurao 47. naslov prvaka

Nogometaši Olympiakosa osigurali su 47. naslov grčkog prvaka nakon što su na gostovanju pobijedili izravnog suparnika za prvo mjesto PAOK sa 2-1 i četiri kola prije kraja imaju nedostižnih 16 bodova više od solunskog kluba.

Domaćin je poveo u 10. minuti golom Thomasa Murga na asistenciju Antonija Mirka Čolaka, no Olympiakos je u nastavku okrenuo rezultat golovima portugalskog veznjaka Ronyja Lopesa (51) i moldavskog braniča Olega Reabciuka (62). Čolak je za PAOK igrao do 63. minute.

Četiri kola prije kraja prvenstva Olympiakos vodi sa 76 bodova, PAOK je drugi sa 60, dok je Panathinaikos na trećem mjestu sa 54 boda. Aris ima 53, AEK 52…

Za pirejski sastav je ovo rekordni 47. naslov nacionalnog prvaka pri čemu treći zaredom.