GUARDIOLA JE JAKO LJUT: Trener Manchester Citya tvrdi da su pokradeni…

U mančesterskom derbiju, susretu 20. kola engleske Premier lige, nogometaši Manchester Uniteda su na svom Old Traffordu svladali Manchester City 2-1.

Bila je to deveta pobjeda u nizu Uniteda u svim natjecanjima, Premier liga, FA kup i Liga kup, dok je City izgubio drugi put za redom. Sve je moglo biti drugačije jer je City vodio 1-0 do 78. minute, ali je domaći sastav s dva brza gola Brune Fernandesa i Rashforda okrenuo rezultat i pobijedio.

Međutim, United je izjednačio iz kontroverzne situacije u 78. minuti. Casemiro je dodavanjem tražio Rashforda, koji je bio u zaleđu i trčao je na loptu. Marcus Rashford je u zadnji čas odustao od preuzimanja posjeda te je propustio loptu za Fernandesa, a on je pogodio za 1:1. Pomoćni sudac označio je Rashfordovo zaleđe, ali na kraju je odlučeno da on nije utjecao na igru.

Trener Cityja Pep Guardiola nakon utakmice je bio bijesan na suđenje i smatrao je da je prvi gol Uniteda bio neregularan. “Rashford je bio u ofsajdu, ometao je našeg golmana i obrambene igrače”, rekao je Guardiola pa je dodao:

“Znamo gdje smo igrali (Old Trafford). Za suce to nije nimalo lako. Baš me briga za Premier ligu. Ako je ne možemo osvojiti, nema veze, osvojili smo je mnogo puta. Nije nikakav problem.”