Hajduk i Rijeka večeras navijaju za Rangers u finalu Europa lige

Eintracht Frankfurt i Glasgow Rangers igraju u finalu Europske lige, a hrvatskim klubovima više bi odgovaralo da pobijedi škotski predstavnik.

Ako Frankfurt osvoji Europsku ligu, hrvatski će osvajač Kupa sigurno krenuti od trećeg pretkola Konferencijske lige. Ako pobjednik bude Rangers, UEFA ima dvije opcije popunjavanja mjesta u kvalifikacijama za Europa ligu. Jedna od te dvije mogućnosti je plasman hrvatskog kluba u treće pretkolo Europa lige, objavio je Tomislav Globan.

Oba kluba već desetljećima čekaju europski trofej. Kod Rangersa se to čekanje proteže na pola stoljeća, od 1972., kad je momčad iz Glasgowa u finalu tadašnjeg Kupa pobjednika kupova odigranom na Camp Nouu u Barceloni pobijedila moskovski Dinamo s 3:2.

Eintrachtovi navijači novo slavlje u finalima europskih natjecanja čekaju od finala Kupa UEFA-e 1980., kad su u dvije utakmice pobijedili Borussiju Mönchengladbach zahvaljujući većem broju golova u gostima (1:0, 2:3).

Eintracht do novog finala nije došao sve do ove godine, a Rangers je poražen u finalu Kupa UEFA-e 2008. od ruskog Zenita s 2:0. Finalni obračun Eintrachta i Rangersa u Sevilli sudit će Slovenac Slavko Vinčić, a utakmica će biti emitirana u direktnom prijenosu na kanalima Arena Sport 1 i RTL 2.