Hajduk već saznao prvog europskog suparnika? Nakon ovakve utakmice samo senzacija donosi preokret

Nogometaše Hajduka u trećem pretkolu Konferencijske lige čeka bolji iz sudara portugalske Vitorije Guimaraes i mađarske Puškaš Akademije. Ova dva kluba u četvrtak su odigrala prvu utakmicu, a uspješniji je u Portugalu bio domaći sastavi koji je slavio rezultatom 3:0.

Prvi pogodak na utakmici djelo je Rubena Lameirasa koji je mrežu zatresao već u 4. minuti, Tiago Silva u 39. je povećao prednost portugalske momčadi. Na odmor se otišlo s 2:0, a onda je u nastavku, u 65. minuti, Anderson zabio za konačnih 3:0.

Podsjetimo, Hajduk će s pobjednikom prvu utakmicu igrati 4. kolovoza na Poljudu, a uzvratni susret na rasporedu je tjedan dana kasnije (11.08.) u Portugalu ili Mađarskoj.

Rijeka će, ako izbaci švedski Djurgarden (prvi susret izgubila 1:2), u sljedećoj rundi kvalifikacija igrati protiv boljeg iz ogleda rumunjskog Sepsi Osk Sfantu Gheorghea i slovenske Olimpije iz Ljubljane. Rumunji su u četvrtak na domaćem terenu slavili s 3:1 (Stefanescu 45 + 4‘, Paun 84‘, Karamatić 90 + 3‘/Seslar 4‘)

Osijek će u slučaju prolaska preko kazahstanskog Kizilžara (u prvom susretu pobijedili 1:2) u 3. pretkolu za suparnika imati bugarski Botev iz Plovdiva ili ciparski APOEL, klubove koji su još u srijedu remizirali u Bugarskoj (0:0).

Prve utakmice trećeg pretkola igrat će se 4. kolovoza, a uzvrati 11. kolovoza.