HAJDUKOV GOLMAN PROGOVORIO NAKON KATASTROFALNE UTAKMICE PROTIV VARAŽDINA: ‘Ja tražim dlaku u jajetu i kada…’

U susretu 15. kola Prve HNL Varaždin je kao domaćin svladao Hajduk sa 4-2 (2-0). Domaći su stigli do prednosti od 3-0 golovima Posavca (4), Grgeca (32) i Senića (58) da bi Caktaš (72, 78) s dva pogotka vratio nadu gostima, no Obregon (90+5) je u posljednjoj minuti sudačke nadoknade potvrdio pobjedu Varaždina.

Oba gola u prvom poluvremenu Varaždin je postigao udarcima glavom, u 4. minuti Daničić je na lijevom krilu prevario Nevistića i potom pronašao nečuvanog Ivana Posavca na 10-ak metara od vrata Hajduka, a ovaj je preciznim udarcem glavom svladao prezimenjaka Josipa. Do povećanja prednosti Varaždin je došao u 32. minuti kada je Hajdukov vratar ostao neodlučan kod istrčavanja nakon kornera, a kaznio ga je Grgec koji je glavom s pet metara sproveo loptu u mrežu.

Josip Posavec je protiv Varaždina više puta loše reagirao i jedan je od najvećih krivaca za ovaj poraz Bijelih.

“Ovu utakmicu trebamo što prije zaboraviti, dogodilo se puno individualnih grešaka i kaznili su nas. Čestitam Varaždinu, a mi moramo još više zasukati rukave i nastaviti raditi pa ispraviti gorak okus u sljedećoj utakmici”, prenosi njegovu izjavu nakon utakmice službena stranica splitskog kluba.

“Kada je najbolje ja tražim dlaku u jajetu, sigurno i poslije ovoga. Nije bio naš dan i kaznili su sve naše pogreške. S tim moramo živjeti i raditi da ispravimo greške kako bismo što bolje dočekali sljedeću utakmicu”, zaključio je Posavec. (net.hr)