Hajdukov igrač suspendiran za Istru, a nije igrao protiv Rijeke. Sudac sve objasnio

Hajduk je u zaostaloj utakmici drugog kola SuperSport HNL-a na Poljudu pobijedio Rijeku 2:0. Golove su zabili Stipe Biuk u 66. minuti i Nikola Kalinić deset minuta zatim.

U jučerašnjem Jadranskom derbiju Hajdukov Dino Mikanović dobio je treći žuti karton i nema pravo nastupa protiv Istre 1961. Riječ je o neuobičajenoj suspenziji jer Mikanović nije nastupio protiv Rijeke.

Žuti karton je dobio zbog utrčavanja na teren, objasnio je Dario Bel, glavni sudac jučerašnje utakmice:

“To je utrčavanje u teren prilikom postizanja pogotka bez dozvole suca.” Situacija se dogodila u 76. minuti. Mikanović tako neće igrati protiv Istre, a suspendiran je i stoper Chidozie Awaziem.