HNK Rijeka se sjetila čuvene utakmice i „najveće krađe u povijesti HNL-a“!

Prije točno 21 godinu momčad Rijeke je po mnogima trebala postati prvak Hrvatske ali im je ta titula oduzeta na vrlo grub i ružan način. 1999. godine ispunjena Kantrida i 26 tisuća navijača čekalo je slavlje njihovih ljubimaca protiv Osijeka.

U kolu prije Rijeka je na Poljudu slavila protiv Hajduka pred 40 tisuća gledatelja, tada su uz Bijele i tadašnju Croatiju vodili veliku bitku za naslov prvaka Hrvatske. Atmosfera je bila sjajna i očekivala su se tri boda za titulu, ali s druge strane je bio Osijek te šokirao domaće navijače u 42. minuti pogotkom legendarnog Stanka Bubala.

Međutim, domaći se nisu predavali, gor Musa zabio je za 1:1 s bijele točke u 54. minuti uz euforiju na mitskoj Kantridi. Tada dolazi ta crna 89. minuta, Stipanovics je nabacio u kazneni proctor Osječana, lopta je došla na nogu Admira Hasančića koji pogađa za 2:1. Navijači su bili u transu ali su odmah zatim pali u očaj jer je pogodak poništen zbog mahanja zaleđa pomoćnog suca Zorana Krečaka.

Usporena snimka nakon utakmice te deset godina kasnije i 3D analiza, pokazali su kako je Hasančić bio 20-ak centimetara iza posljednjeg igrača Osijeka. Igrači su bili u nevjerici i ogorčeno tvrdili kako im je titula ukradena nauštrb Croatije.

HNK Rijeka tog se događaja prisjetila videom čiji je naziv “najveća krađa u povijesti HNL-a” uz opis “Ne ponovilo se”.