HNL: Erceg i Majkić donijeli pobjedu Istri u Velikoj Gorici

Nogometaši pulske Istre 1961 pobijedili su na gostovanju u Velikoj Gorici sa 2-0 u prvoj utakmici 7. kola SuperSport Hrvatske nogometne lige.

Oba pogotka za drugu ovosezonsku pobjedu pulske momčadi postigao je Ante Erceg. Prvo je zatresao mrežu u 81. minuti, a potom i u četvrtoj minuti sučevog dodatka iz slobodnog udarca.

Istra 1961 je sa samog začenja privremeno skočila na četvrto mjesto prvoligaške ljestvice sa osam bodova. Gorica je pala na deveto mjesto sa pet bodova, koliko ih ima i Osijek na začelju te osmoplasirana Rijeka. Ispred Istre su Dinamo sa 16 bodova, Slaven Belupo sa 11 i Hajduka sa devet.

U subotu su na rasporedu nove dvije utakmice 7. kola. Od 18.55 sati Lokomotiva će u Zagrebu ugostiti koprivnički Slaven Belupo, a od 21.05 sati Rijeka će biti domaćin Varaždinu.