HNL: Rijeka i Osijek propustili priliku zasjesti na vrh

U nedjeljnim dvobojima 27. kola Prve HNL i Rijeka i Osijek propustili su priliku zasjest na čelo ljestvice, Rijeka je iznenađujuće izgubila sa 1-2 (0-1) na gostovanju kod posljednjeg Hrvatskog dragovoljca, dok je Osijek na svom terenu odigrao 0-0 protiv Gorice.

Najzaslužniji za veliko iznenađenje u Kranjčevićevoj ulici bio je Karlo Perić, koji je psotigao svoja prva dva prvoligaška pogotka u 24. i 50. minuti, dok je Prince Ampem u 74. minuti uspio tek ublažiti neočekivani poraz Rijeke.

Oba pogotka Perić je postigao nakon asistencija Karrice. U 24. minuti lijevo krilo Hrvatskog dragovoljca je uputilo prizeman centaršut kojega je upravo oko bijele točke dočekao Perić i preciznim prizemnim udarcem zatresao mrežu.

Osijek i Gorica odigrali su sadržajnu utakmicu koja je ipak okončana bez pogodaka. U prvom poluvremenu najveću priliku za Osijek imao je donedavni igrač Gorice Lovrić koji u 19. minuti nije iskoristio loše ispucavanje gostujućeg vratara Kotarskog, sa 20-ak metara pucao je prema praznim vratima, ali lopta je prohujala pored vratnice.

Ovim remijem drugi Osijek se bodovno poravnao s vodećim Dinamom, oba sastava imaju po 54 boda, ali Dinamo uz utakmicu manje, treća je Rijeka sa 52 boda, dok je četvrti Hajduk sa 49 bodova i također utakmicom manje. Gorica je, pak, šesta sa 33 boda, tri manje od pete Lokomotive te tri više od sedmog Slavena Belupa, a Hrvaski dragovoljac je i dalje posljednji sa 13 bodova, 11 manje od devete Istre 1961.