HNL: Rijeka u 74. minuti do pobjede kod Šibenika…

Nakon Dinama, pobjede na otvaranju sezone ostvarili su Osijek i Rijeka. Osijek je na stadionu Gradski vrt slavio protiv Gorice sa 2-1, dok je Rijeka na Šubićevcu porazila Šibenik sa 1-0.

Pogodak odluke na Šubićevcu postigao je Jorge Obregon u 74. minuti. Domaćin je u 83. minuti mogao izjednačiti, no Duje Čop je pogodio vratnicu.

Bio je to okršaj momčadi koje su uvelike izmijenile sastave u odnosu na prošlu sezonu. Rijeku su napustili Hrvoje Smolčić, Robert Murić, Josip Drmić, Domagoj Pavičić i Darko Velkovski, nema niti trenera Ivana Tomića. Momčad sada vodi Dragan Tadić, a kao pojačanja su dovedeni Matej Mitrović, Mateo Pavlović, Mario Vrančić, Pablo Alvarez i Alen Halilović.

I Šibenik se rastao s velikim brojem igrača. Šibenski prvoligaš dobio je i novog trenera. Riječ je o Damiru Canadiju (52), Austrijancu hrvatskih korijena.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, niti previše igre. Rijeka je imala ima blagu prednost u posjedu loptu, međutim nije bilo previše uzbuđenja. Domaćin je prvi udarac u okvir gola imao u 51. minuti kada je pucao Čop, no Labrović je bio siguran. Šest minuta kasnije Rijeka je imala sjajnu priliku, pucao je Haris Vučkić, no Lovre Rogić je sjajno reagirao.

Rijeka je povela u 74. minuti pogotkom Jorgea Obregona koji je zabio glavom nakon ubačaja Ampema. Domaćin je u 83. minuti mogao izjednačiti, no Duje Čop je pogodio vratnicu.

Dodajmo kako je Šibenik odlučio donirati zaradu od ulaznica za obnovu uništenih područja u požaru, a utakmicu je pratilo nešto više od 1.600 gledatelja.